Home Aktualitet Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë pas mesnatës, lëkundjet ndihen deri në Elbasan

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë pas mesnatës, lëkundjet ndihen deri në Elbasan

nga Editor

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 goditi Greqinë pas mesnatës. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 03:18 sipas orës lokale në shtetin fqinj dhe epiqendra ishte 15 km në veri të Igoumenitsës.

Thellësia ishte 25 km, por lëkundjet ishin të forta sa u ndjenë deri në juglindje të Elbasanit.

Fatmirësisht nuk raportohet për dëme të lënduar apo dëme materiale.

Lajme te ngjashme