Home Aktualitet U tha se ishte në gjendje kome, Kim Jong-Un i habit të gjithë, me kostum të bardhë dhe cigare në dorë drejton Byronë Politike për masat anti-Covid

U tha se ishte në gjendje kome, Kim Jong-Un i habit të gjithë, me kostum të bardhë dhe cigare në dorë drejton Byronë Politike për masat anti-Covid

nga Editor

Pas lajmeve të fundit se lideri i Koresë së Veriut ndodhej në gjendje kome, Kim Jong-Un është rishfaqur ditën e sotme në një mbledhje të Byrosë Politike. I veshur me kostum të bardhë dhe me një cigare në dorë lideri i Koresë së Veriut shfaqet në një formë të mirë fizike në pamjet e transmetuara nga televizioni shtetëror.

Diktatori udhëhoqi mbledhjen e Byrosë Politike ku u diskutua për situatën pandemike duke trajtuar “të metat” në punën e autoriteteve të shëndetit.

Kujtojmë se pak ditë më parë Chang Song-Min, një nga bashkëpunëtorët e ish Presidentit Kim Dae-jung deklaroi se ai ishte në gjendje kome, por siç shihet nga pamjet Kim Jong Un gëzon shëndet të plotë.

Lajme te ngjashme