Home Aktualitet Dritan Kaba: Edhe për ditën e Biskotave ka shkruar stafi i ambasadores Kim me miratimin e saj

Dritan Kaba: Edhe për ditën e Biskotave ka shkruar stafi i ambasadores Kim me miratimin e saj

nga Editor

NGA DRITAN KABA

Sot jo!

Asnje rresht!

Per mijera jete te nderprera, te shkaterruara asnje germe, per biskotat po!

Per femijet qe jane internuar ne kampe perqendrimi.

Per te rinjte te pushkatuar pa gjyq ne kufinj!

Per gra dhe vajza te pushkaruara, te burgosura, te internuara, te dhunuara, te torturuara, qe nuk iu dhane mundesine qe te benin femije, JO!

E si mund te shkruaj kunder krimeve te diktatures kur ne staf te ambasades jane mbi 40 anetare dhe pinjolle te sistemit komunist?

Sot ne Palase, aty ku mafia dhe oligarket kane bashkepunuar ngushte!

Thua ka shkuar me grupin e FBI per ta pare nga afer si eshte grabitur toka e qytetareve me ligjin antikushtetues te “garancive shteterore per investime mbi 50 milion euro”?

Apo ka shkuar te shohe bijte e eterve si po “vuajne”?

Lajme te ngjashme