Home Aktualitet Mijëra njerëz në rrugët e Minskut, Meta publikon videon: Fundi i autokratëve do të jetë njësoj

Mijëra njerëz në rrugët e Minskut, Meta publikon videon: Fundi i autokratëve do të jetë njësoj

nga Editor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook, një video nga tubimi i qindra-mijëra qytetarëve në rrugët e kryeqytetit bjellorus kundër pushtetit të Aleksandër Lukashenkos.

Meta shkruan përkrah videos se kur populli flet vetë me zërin e tij, nuk ka forcë në botë që e ndalon, teksa shton se jo vetëm në Minsk por kudo qoftë. “Fundi i autokratëve do të jetë njësoj”.

“Kur populli flet vetë me zërin e tij nuk ka forcë në botë që e ndalon!

Kur populli flet vetë me zërin e tij nuk ka forcë në botë që e ndalon!
Në Minsk dhe kudo qoftë!
Fundi i autokratëve do të jetë njësoj!

Posted by Ilir Meta on E Diele, 23 August 2020

Lajme te ngjashme