Home Aktualitet Infektohet nga COVID-19 mjeku i njohur shqiptar, shtrohet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore

Infektohet nga COVID-19 mjeku i njohur shqiptar, shtrohet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore

nga Editor

Mjeku shkodran Eno Kanani ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ai është shtruar në spital pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore dhe po trajtohet me oksigjen.

Ndërkohë që ende nuk është futur në intubim, familja e tij po përgatitet për ta transferuar drejt Turqisë doktorin 42-vjeçar.

Ai është babai i tre fëmijëve dhe është infektuar në vendin e punës.

Lajme te ngjashme