Home Aktualitet Presidenti uron talentin botëror, shqiptarin Jurgen Uldedaj për fitoren

Presidenti uron talentin botëror, shqiptarin Jurgen Uldedaj për fitoren

nga Editor

Presidenti Meta ka postuar status pas fitores së mbrëmshme të Jurgen Uldedaj i cili u ndesh me kroatin Robert Grguric. Deri tani Jurgeni ka 12 fitore pa asnjë humbje.
Jurgen Uldedaj është mbajtes i dy titujve boteror WBO Junior dhe WBC Junior. Ai po bën histori botërore. Uldedaj po shikohet nga specialistët e këtij sporti si një talent i padiskutueshëm. Ai është nga Lezha dhe rrjedh nga një familje me emër në Lezhë.

Ja se ç’shkruan Meta: Urime të përzemërta Jurgen Uldedaj për fitoren e shkëlqyer të 12-të radhazi! 

Lajme te ngjashme