Home Sport Kupa EFL, Skuadra e Liverpulit rrezikon të përjashtohet nga gara

Kupa EFL, Skuadra e Liverpulit rrezikon të përjashtohet nga gara

nga Albina Hoxhaj

Prej më shumë se një jave ka nisur ka nisur edhe gara për Kupën e EFL, ku po zhvillohen ndeshjet mes skuadrave të ndryshme në botë. Së fundmi një ngjarje aspak favorizuese ka ndodhur në ndeshjen e fundit të Liverpulit dhe MK Dons, ku si shkak i një lojtari që kishte probleme me dokumentacionin skuadra angleze rrezikon të përjashtohet. Nuk është bërë akoma i ditur emri i lojatrit që kishte probleme me dokumentacionin, por mediat e huaja kanë shkruar se Liverpuli rrezikon të marrë një gjobë ose të përjashtohet nga Kupa e EFL për këtë vit. “Jemi të vetëdijshëm për çështjen e mundshme administrative që i përket një prej lojtarëve tanë. Ne po punojmë me autoritetet përkatëse, për t’i vërtetuar të gjitha faktet”- deklaron një nga pjestarët e klubit të Liverpoolit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!