Home Aktualitet Presidenti i OSBE-së, Edi Rama takohet me diktatorin bjellorus (Zbardhet biseda)

Presidenti i OSBE-së, Edi Rama takohet me diktatorin bjellorus (Zbardhet biseda)

nga Editor

Kriza në Bjellorusi është shuar, falë udhëheqësit botëror, Presidentit të OSBE-së, Edi Rama.

Zbardhet takimi i tij në Minsk me udhëheqësin bjellorus, Aleksandër Lukashenko.

Kjo bisedë u bë e ditur nga përkthyesi i delegacionit Erl Kodra.

Lukashenko:

Si i zgjidhët problemet me popullin tuaj dhe a keni bërë marrëveshje me opozitën?

Rama:

Thjeshtë fare. Popullin e mbyti në gaz Sandër Lleshaj. Me opozitën bëmë një marrëveshje, por që ia futëm me ndryshimet kushtetuese.

Lukashenko:

Po zgjedhjet e fundit si dole?

Rama:

I fitova 100 % të votave!

Lukashenko:

Ku ke qenë më parë mor king?

Rama:

Shisja ikona në Paris. Pastaj u bëra ministër, pastaj Kryetar i Tiranës, pastaj Kryetar i Rilindjes dhe Kryeministër. Tani jam edhe Kryetar i OSBE.

Lajme te ngjashme