Home Aktualitet Mediat serbe për ndeshjen mes Tirana dhe Crvena Zvezda: Ndeshja e ferrit!

Mediat serbe për ndeshjen mes Tirana dhe Crvena Zvezda: Ndeshja e ferrit!

nga Editor

Gazeta serbe Kurir shkruan se në Tiranë do të jetë një ndeshje ferri dhe paralajmërohet se do të ketë tensione.

Kurir shkruan se mjafton të kujtohet ndeshja ‘famëkeqe’ e 14 tetorit 2014 në Beograd kur ndeshja u ndërpre nga droni i Ismail Morinës në minutën e 42′ mbi qiellin e stadiumit të Partizanit të Beogradit, dhe më pas gjithçka degjeneroi në dhunë. CAS i dha fitoren në tavolinë Shqipërisë 0-3, kurse në ndeshjen e kthimit në Elbasan, aty ku nuk pati tensione Serbia fitoi 0-2. Gjithsesi Shqipëria arriti të kualifikohet për në EURO 2016 kurse Serbia jo.

Lajme te ngjashme