Home Aktualitet Pollo: Në Bjellorusi po ndërhyn Suedia, jo Rama. BE-së i ka ngelur në dorë presidenca OSBE

Pollo: Në Bjellorusi po ndërhyn Suedia, jo Rama. BE-së i ka ngelur në dorë presidenca OSBE

nga Editor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo shprehet se ndërkombëtarëve u ka mbetur në dorë presidenca e radhës e OSBE që drejtohet nga Edi Rama.

“BE-së  dhe vetë OSBE-së i ka ngelur në dorë presidenca Rama por nuk e heqin dot. Prandaj në vijë të parë po del Suedia që e merr presidencën në 1 janar. MPJ suedeze telefonoi dje homologun bjellorus e jo Rama. Ky i fundit nuk mund te flasë ne Minsk për zgjedhje/media të lira”,– shkruan Pollo.

Lajme te ngjashme