Home Aktualitet “Gërmo Lali gërmo”, Guri i kthehet keq Veliajt: Meta është përballur me dinjitet, ti akoma nuk po zgjidh dot hallet me drejtësinë

“Gërmo Lali gërmo”, Guri i kthehet keq Veliajt: Meta është përballur me dinjitet, ti akoma nuk po zgjidh dot hallet me drejtësinë

nga Editor

Anëtarja e Kryesisë së LSI, Elona Guri i eshte kthyer kryebashkiakut Erion Veliaj pas reagimit te tij kunder Presidentit Meta.

Nepermejt nje shkrimi ne Facebook, Guri i rikujton Veliajt se ende nuk ka dhene sqarime per fondet e levizjes ‘Mjaft’ per lejet e taksive apo per prishjen e Teatrit, ndersa Ilir Meta e ka fituar me dinjitet kete beteje.

Postim i plotë:

Gërmo Lali gërmo, vazhdo nxirr foto nga varri. Ilir Meta e bëri përballjen e tij dhe fitoi me dinjitet, ndërsa ti akoma nuk e ke filluar përballjen tënde për fondet e Mjaft, lejet e taksive dhe sidomos shembjen e teatrit.

Nga bregdeti në krahët e Lindës, Edi yt dhe “jo” i Saimirit po e përshpejton paketimin tënd. Dashuria e munguar e Edit për ty nuk t’i zgjidh dot hallet me drejtësinë. Mes Lindës dhe Sajes më vjen keq, ti nuk pate shanse.

P.S: U irritove pse Presidenti mbrojti gazetaren Beti Njuma, që ti e njeh që në gjimnaz, po mqs njeh edhe Olta Xhaçkën prej kohesh, hyr pak mik që të mos i lëri shqiptarët në kufi si njerëz pa atdhe.

Fotografia e Elona Guri

Lajme te ngjashme