Home Aktualitet Rama, Dako dhe Roshi, delegacioni shqiptar për manipulimin e zgjedhjeve në Bjellorusi

Rama, Dako dhe Roshi, delegacioni shqiptar për manipulimin e zgjedhjeve në Bjellorusi

nga Editor

Kërkesa e Edi Ramës, si kryetar i radhës i presidencës së OSBE, për të vizituar Bjellorusinë, ka ngjallur mjaft reagime dhe debate ne rrjet.

Kryeministri shqiptar, ka marrë përsipër të negociojë krizën bjelloruse që ka lidhur për shkak të manipulimit të zgjedhjeve.

Ndërkohë që në Shqipëri ka vjedhur gjithë pushtetet, nuk ka parlament me opozitë, nuk pushtet vendor të zgedhur, nuk ka gjykata etj, kryeministri shqiptar niset drejt Bjellorusisë për ti dhënë eksperiencën e tij personale.

Në rrjetet sociale kanë nisur hamendjet e parë se kush mund të jenë anëtarët e delegacionit që do të shoqërojnë Edi Ramën. Elvis Roshi dhe Vangjush Dako, dy ish-kryebashkiak të akuzuar për probleme me manipulimin e zgjedhjeve, vlerësohen si emrat kryesorë që do shoqërojnë Edi Ramën. Së bashku me kryeministrin Edi Rama ata do të ofrojnë eksperiencën e tyre për problemet e manipulimit të zgjedhjeve.

Lajme te ngjashme