Home Aktualitet “Jep dorëheqjen, je totalisht i paaftë”/ Bogdani- Ramës: Nuk po i vë faj njeri grekut, fajin po ta vejnë ty

“Jep dorëheqjen, je totalisht i paaftë”/ Bogdani- Ramës: Nuk po i vë faj njeri grekut, fajin po ta vejnë ty

nga Editor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gerti Bogdani, permes nje postimi ne Facebook akuzon kryeministrin Rama si përgjegjës për situatën e krijuar në pikën kufitare të Kakavijës.

Bogdani shkruan se nuk po fajëson njeri shtetin grek, por vetë Ramën, pasi qytetarët janë të shtetit që ai qeveris.

Postimi i Bogdanit në Facebook

Nuk po i ve faj njeri Grekut, fajin po ta vejne ty!!!
Sepse faji eshte i yti dhe qytetaret normalisht duhet te jene te ‘tute’!!!
Se pari dergo shendetesine falas te Beqas te beje tamponet dhe testet per qytetaret!

Se dyti dergo helikopteret e ushtrise jo per xhiro turistike, por per te derguar ndihma bazike per dhjetra mijera qytetaret e bllokuar!
Se treti Gjino te lere pushimet e te shkoje ne Greqi nese eshte minister i jashtem i Shqiperise!

Se katerti dergo policine e Leshit te mbaje sigurine e te parandalojne makinat e shtetit tend te marrin jete njerezish!!!

E se fundmi, jep doreheqjen, se derisa thua po ben maksimumin dhe maksimumi yt le me dhjetra mijera njerez ne meshire te fatit per disa dite me radhe, tregon qe minimalisht je totalisht i paafte!!!

Lajme te ngjashme