Home Aktualitet Dhuroi 2 respiratorë dhe një aparat dialize, Albana Vokshi: Një gjest human nga kolegu im Agron Shehaj

Dhuroi 2 respiratorë dhe një aparat dialize, Albana Vokshi: Një gjest human nga kolegu im Agron Shehaj

nga Editor

Ish-deputetja e PD-se, Albana Vokshi ka reaguar pas xhestit human të kolegut të saj, Agron Shehaj, cili dhuroi 2 respiratorë dhe një aparat dialize për spitalin Shefqet Ndroqi që të përballojë betejën me covid 19.

Ajo thotë se kolegu i saj bëri një xhest human, larg propagandës.

STATUSI I PLOTE
2 respiratorë dhe një aparat Dialize, pajisje të fjalës së fundit, dhuruar për spitalin Shefqet Ndroqi, më shumë jetë të shpëtuara dhe të shëruara.

Ndërkohë që respiratorët e tenderuar nga Qeveria, nepërmjet tenderit sekret, me dyfishin e cmimit, ende nuk kanë mbërritur në shkelje flagrante të kontratës. Sa është kosto humane e mungesës së këtyre pajisjeve? Po SPAK pse hesht?

Lajme te ngjashme