Home Politike Blushi “godet” rëndë Ballën: Kol Sallakja i kërkoi Metës t’i fuste gruan në burg për korrupsion…

Blushi “godet” rëndë Ballën: Kol Sallakja i kërkoi Metës t’i fuste gruan në burg për korrupsion…

nga Editor

Zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi, ka bërë një status mjaft të ashpër ndaj gazetarit Sokol Balla. Ai shkruan se Balla i ka kërkuar presidentit Meta, që t’i fuste gruan në burg për korrupsion, duke iu referuar Belinda Ballukut, ish gruas së Sokol Ballës, tashmë Ministre e Energjisë dhe Infrastrukturës.

“Kol Sallakja që i kërkonte Metës ta ndihmonte për t’i futur gruan në burg për korrupsion, tani i bën thirrje për burrni! Të keqen e Tao-Spiropalit!”, shkruan Blushi.

Reagimi i Blushit, vjen pas një shkrimi të gazetarit Balla, ku i kërkon presidentit Meta të dorëhiqet.

Lajme te ngjashme