Home Aktualitet Dishnica e Korçës në mëshirë të fatit. Kordinatori i LSI, Petrika Mele denoncon keqqeverisjen

Dishnica e Korçës në mëshirë të fatit. Kordinatori i LSI, Petrika Mele denoncon keqqeverisjen

nga Editor

Reshjet e fundit të shiut në disa zona të vendit kanë shkaktuar probleme te fermerët dhe në infrastrukturë.

Dishnica e Korçës është një nga fshatrat më të dëmtuara edhe pse Rilindja pretendon se ka bërë investime në infrastrukturë.

Kordinatori i LSI-së në këtë njësi, Petrika Mele sjellë pamje të dëmeve të ka shkaktuar rrebeshi i shiut. “Dishnica në mëshirë te fatit!

Korrupsioni i strukturuar në çdo qelizë të Rilindjes në pushtet, pengon zhvillimin e zonës. Mjafton një ditë me reshje shiu, për të çjerrë masken e propagandës”,- shkruan ai në një postim në Facebook.

Lajme te ngjashme