Home Aktualitet Skandali/ Vetëm pas denoncimit të Bashës, KB i Durrësit vendos të miratojë në mbrëmje fondin e rindërtimit

Skandali/ Vetëm pas denoncimit të Bashës, KB i Durrësit vendos të miratojë në mbrëmje fondin e rindërtimit

nga Editor

Vetëm pak orë pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, u takua me banorë të Manzës të cilët i shprehën shqetësimin për mungesën e vendimit për rindërtimin e banesave të tyre të prekura nga tërmeti, Këshilli i Bashkiak i Durrësit është mbledhur në mbrëmje dhe ka miratuar fondin.

Mes përfituesve është dhe familja Barruku me të cilën u takua sot kreu i PD-së, Lulzim Basha, i cili bëri publik problemin e kësaj familje dhe akuzoi autoritetet për abuzime me fondet, duke i nxjerrë edhe njëherë bojë propagandës boshe.

Ajo që bie në sy është edhe fakti që Këshilli Bashkiak i Durrësit e ka marrë këtë vendim brenda ditës duke thyer çdo ligj.

Image

Lajme te ngjashme