Fake News, reagon Presidenca: Harrojini traktet, dëgjoni Bundestagun!

Read Time:24 Second

Menjëherë pas publikimit të lajmit në media se sipas Komisionit të Venecias presidenti ka shkelur kushtetutën, ka reaguar presidenca.

“ZERO SHKELJE TË KUSHTETUTËS!

HARROJINI TRAKTET e porositura ngado që të vijnë!

E dinë të gjithë shqiptarët dhe ndërkombëtarët me integritet se Presidenti i Republikës ka MBROJTUR Kushtetutën, rendin demokratik dhe pluralizmin politik, dhe ka SHMANGUR gjakderdhjen dhe Rajshtagun!

DËGJONI Bundestagun!

ULUNI URGJENT dhe ZGJIDHNI krizën e rëndë politike para se t’i shtoni kushte të tjera Shqipërisë!”, shkruan Tedi Blushi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Deklaratat e FMN-së për PPP-të, reagon Spahiu
Next post Përgjigjja zyrtare e Komisionit të Venecias: Presidenti nuk mund të shkarkohet