Vendim i Bundestagut, Hahn: Njohja e progresit konkret, thelbësor

Read Time:21 Second

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn, ka reaguar pas vendimit të Bundestagut gjerman për t’i hapur rrugën integrimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Shumë i mirëpritur votimi i sotëm në Bundestagun gjerman në favor të hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në tetor. Njohja e progresit konkret është thelbësor, si nxitje për reformat në Ballkanin Perëndimor dhe për besueshmërinë e BE”, shprehet Hahn.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 285 mijë të rinj planifikojnë të ikin nga Shqipëria, 40% e totalit
Next post Eksodi i ri, Meta: Sfida më e madhe, reflektim urgjent