Gjermania i dha “OK” Shqipërisë, Meta: Urgjent të zgjidhim krizën

Read Time:38 Second

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pasi Gjermania i hapi rrugën Shqipërisë për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian. Në një status në rrjetet sociale, Meta ka uruar Maqedoninë, për të cilën thekson se e ka arritur “ok”, pa kushte dhe jo si Shqipëria.

“Falenderim i veçantë Bundestagut, veçanërisht grupit CDU-CSU për angazhimin e tyre serioz në mbështetje të integrimit të Shqipërisë!🇦🇱🇩🇪🇪🇺
Tani urgjent të punohet për zgjidhjen e shpejtë të krizës së rëndë politike dhe plotësimin e 9 kritereve të qarta!
Po të ishin dëgjuar këshillat e tyre në kohë, sot do të kishim marrë një vendim pa kushte ashtu si Maqedonia e Veriut.
Reflektim serioz për t’i dhënë Shqipërisë një mundësi reale, jo imagjinare!
Urime Maqedonisë së Veriut!”, shkruan Meta në profilin zyrtar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kryemadhi: E pavërtetë që Petrit Vasilit SHBA i ka hequr vizën
Next post Tryeza e reformës, Brahimllari: Nuk ka zgjidhje pa dialog