Home Politike Gjermania i dha “OK” Shqipërisë, Meta: Urgjent të zgjidhim krizën

Gjermania i dha “OK” Shqipërisë, Meta: Urgjent të zgjidhim krizën

nga Albina Hoxhaj

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pasi Gjermania i hapi rrugën Shqipërisë për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian. Në një status në rrjetet sociale, Meta ka uruar Maqedoninë, për të cilën thekson se e ka arritur “ok”, pa kushte dhe jo si Shqipëria.

“Falenderim i veçantë Bundestagut, veçanërisht grupit CDU-CSU për angazhimin e tyre serioz në mbështetje të integrimit të Shqipërisë!🇦🇱🇩🇪🇪🇺
Tani urgjent të punohet për zgjidhjen e shpejtë të krizës së rëndë politike dhe plotësimin e 9 kritereve të qarta!
Po të ishin dëgjuar këshillat e tyre në kohë, sot do të kishim marrë një vendim pa kushte ashtu si Maqedonia e Veriut.
Reflektim serioz për t’i dhënë Shqipërisë një mundësi reale, jo imagjinare!
Urime Maqedonisë së Veriut!”, shkruan Meta në profilin zyrtar.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!