Home Sport Serie A merr dritën jeshile, ja kur do të kthehen tifozët në stadium!

Serie A merr dritën jeshile, ja kur do të kthehen tifozët në stadium!

nga Editor

Kur do të rikthehen tifozët në stadiumin në Serie A? Gjithçka u shty për sezonin e ardhshëm, duke pasur një sy edhe te pandemia, sigurisht. Deklaratat e fundit të Ministrit të Sportit konfirmojnë këtë hipotezë. Duke folur në Gr1 Rai, Vincenzo Spadafora tha: “Nëse kurba epidemiologjike e lejon atë, në shtator mund të kthehemi për të parë publikun në stadiume”.

Të gjitha padyshim hap pas hapi, pa mbushur fazat menjëherë dhe me respektimin e masave shumë të ngurta. Tani për tani nuk ka vend të rishikojmë tribuna përplot me tifozë në këtë fazë të fundit të kampionatit në Serinë A i cili për këtë arsye do të përfundojë pas dyerve të mbyllura.

Një situatë që duhet të konfirmohet. Por çfarë do të ndodhë në sezonin e ardhshëm? Kur do të rihapen stadiumet për tifozët të cilët më pas do të jenë në gjendje të kthehen për të parë ndeshjet drejtpërdrejt? Në shtator mund të ketë një rihapje të pjesshme, siç konfirmohet nga Ministri i Sportit Vincenzo Spadafora.

“Natyrisht jo duke mbushur stadiumin siç kemi bërë më parë, por edhe duke respektuar një seri të tërë masash që po studioj në këto orë”.

Lajme te ngjashme