Ndërron jetë ish presidenti i Francës

Read Time:25 Second

Jacques Chirac, ish presidenti francez ka vdekur në moshën 86 vjeçare. Ai shërbeu në dy mandate si president i Francës dhe ishte ai që futi në përdorim në vend monedhën euro. Një nga reformat e tij kryesore politike ishte shkurtimi i mandatit presidencial nga shtatë në pesë vjet. Emri i tij u perfshi ne disa skandale korrupsioni disa vite pasi kishte lene postin e Presidentit. Lajmin per vdekjen e ka dhene familja e tij. Zhak Shirak lindi me 29 nëntor 1932 në Paris.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tërmeti godet Stambollin, epiqendra në detin Marmara
Next post Ndarja nga jeta e ish-presidentit francez, reagon Meta