Home Aktualitet Tërmeti godet Stambollin, epiqendra në detin Marmara

Tërmeti godet Stambollin, epiqendra në detin Marmara

nga Albina Hoxhaj

Një tërmet i fuqishëm goditi të enjten metropolin turk Stambollin, sipas qendrës së monitorimit të tërmeteve të Turqisë. Observatori Kandilli tha se tërmeti me madhësi 5.7 me epiqendër Detin e Marmarasë u shënua në orën 13.59 sipas orës lokale. Tërmeti, jashtë rrethit të Silivrit të Stambollit, ndodhi në një thellësi prej 11,9 kilometra (7.3 milje). Të martën, një tërmet me madhësi 4,6 ballë goditi gjithashtu Silivrin, sipas Autoritetit të Turqisë për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD). Pas goditjes së fuqishme ka pasur dhe lëkundje të tjera me një magnitudë më të vogël.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!