Tërmeti godet Stambollin, epiqendra në detin Marmara

Read Time:30 Second

Një tërmet i fuqishëm goditi të enjten metropolin turk Stambollin, sipas qendrës së monitorimit të tërmeteve të Turqisë. Observatori Kandilli tha se tërmeti me madhësi 5.7 me epiqendër Detin e Marmarasë u shënua në orën 13.59 sipas orës lokale. Tërmeti, jashtë rrethit të Silivrit të Stambollit, ndodhi në një thellësi prej 11,9 kilometra (7.3 milje). Të martën, një tërmet me madhësi 4,6 ballë goditi gjithashtu Silivrin, sipas Autoritetit të Turqisë për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD). Pas goditjes së fuqishme ka pasur dhe lëkundje të tjera me një magnitudë më të vogël.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Shpulla e fortë e Amerikës kundër ‘opozitës së re’ dhe mercenarëve të Ramës në PD dhe jashtë saj
Next post Ndërron jetë ish presidenti i Francës