Bilanci i pandemisë së COVID-19, mbi 16 milionë raste

Read Time:27 Second

Nga Nova Media

Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 639 981 të vdekur në botë, që prej shfaqjes në Kinë në muajin dhjetor, sipas të dhënave zyrtare.

Më shumë se 16 milionw raste me COVID-19 janë diagnostikuar zyrtarisht në 196 vende dhe territore që prej fillimit të epidemisë, prej të cilëve rreth 10 milionë janë konsideruar sot si të shëruar.

Ky numër i rasteve të diagnostikuara nuk reflekton numrin real të kontaminimeve pasi shumë vende testojnë vetëm rastet që kanë nevojë për shërbim spitalor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post E dini si u eliminua Covid-19 në Zelandën e Re?
Next post Shuhet në moshën 88 vjeç, Regis Philbin, ikona e televizionit amerikan me origjinë shqiptare