Home Aktualitet Ervis Iljazaj: “Rama po gënjen”

Ervis Iljazaj: “Rama po gënjen”

nga Albina Hoxhaj

Nga Nova Media

Drejtori i gazetës “Liberale”, Ervis Iljazi, gjatë intervistës së sote në emisionin “Çim Peka Live”, i ka cilësuar ndryshimet kushtetuese një gënjeshtër të madhe të Edi Ramës.

“Ndryshimet kushtetuese nuk dobësojnë forcën e kryetarit të partisë, përkundrazi e forcën akoma”, – tha Iljazi.

“Ky fakt është mashtrim që propagandohet nga Edi Rama”, – shto ai.

Sipas tij, sot PD+LSI përfaqësojnë gjysmën e shqiptarëve dhe në këtë vendim të Ramës, ndërsa qytetarët janë lënë jashtë.

“Ndryshime kushtetuese pa pjesëmarrjen e të gjitha forcave politike, thjeshtë e thellon më tej krizën politike”, u shpreh Ervis Iljazaj.

Lajme te ngjashme