Home Politike Edi Rama, ky pazarxhi i rëndomtë!

Edi Rama, ky pazarxhi i rëndomtë!

nga Albina Hoxhaj

Nga Petrit Vasili Edi Rama (i shkreti) dhe nderkombetaret,dje dhe sot !? Edi Rama nje pazarxhi i rendomte,qe ç’flet sot e mohon neser, ndaj mos prisni as koherence,as principe nga ai,se per luajalitet dhe patriotizem as qe behet fjale gjekundi. Ky thjesht ka parimin me del a s’me del pazari! Megjithate lexojeni vete Edi Rama dje dhe pikerisht ne 30 qershor 2019 thoshte me gojen plot: “Një faleminderit miqve dhe partnerëve, që u kërcënuan, por nuk u lëkundën në mbrojtje të demokracisë, lirisë së zgjedhjeve dhe të së drejtës për të zgjedhur. Faleminderit SHBA, BE, Misionit të OSBE dhe çdokujt tjetër nga përfaqësuesit e nderuar të botës demokratike që dhanë një dorë në këtë betejë. Edi Rama sot 25 shtator 2019 thote prap me gojen plot: “Nuk kam nevojë as për gjermanë, amerikanë, holandez, francezë, anglezë, as norvegjezë për tu ulur dhe për të dialoguar”.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!