Home Aktualitet Aeroporti i Rinasit njofton se sot me datë 23 korrik ka 30 fluturime ajrore

Aeroporti i Rinasit njofton se sot me datë 23 korrik ka 30 fluturime ajrore

nga Editor

Aeroporti i Rinasit përmes një postimi në Facebook, njofton 30 fluturimet që janë konfirmuar për ditën e enjte 23 korrik 2020.

Në njoftim udhëtarëve i kërkohet që të kontaktojnë kompanitë fluturuese para udhëtimit, ndërsa theksohet se ata që lejohen të udhëtojë janë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU.

30 Fluturimet e konfirmuara për datën 23.07.2020 Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e enjte janë:

Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

Albawings – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

Blu Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim

Wizz Air – Tirana – Catania dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

Albawings – Tiranë – Perugia dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Pisa dhe kthim

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim

Albawings – Tiranë – Pisa dhe kthim

Smartwings Tiranë – Lion dhe kthim

Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Belavia – Tiranë – Minsk dhe kthim (Çarter turistik)

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës.

Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU.

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

Lajme te ngjashme