Home Aktualitet Ylli Manjani: “Amerika dhe BE thotë votoni 5 qershorin, Rama thotë kam Myslymin”

Ylli Manjani: “Amerika dhe BE thotë votoni 5 qershorin, Rama thotë kam Myslymin”

nga Albina Hoxhaj

“Kjo nuk funksionon me çika, që hajde t’ja fusim gishtin nga mbrapa”, – tha Manjan, ndërsa bënë një kronologji për ish liderët e Shqipërisë.

Nga Nova Media

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shprehur bindjen e tij se me Edi Ramen asnjë marrëveshje e re nuk do ta plërmirësonte situatën politike në vend.

“Bashkimi Evropian ia ka bërë të qartë Ramës se nëse nuk miratohet 5 qershori nuk ka çelje të negociatave”, – deklaroj Manjani në intervistën e tij të stome dhënë për “syri.tv”.

Sipas tij, koston e mosdarkordsisë do ta paguajnë shqiptarët.

“Kjo nuk funksionon me çika, që hajde t’ja fusim gishtin nga mbrapa”, – tha Manjan, ndërsa bënë një kronologji për ish liderët e Shqipërisë.

Për të, Ramiz Alia, Sali Berishe dhe Fatos Nano ishin tolerant, ndërsa Edi Rama ka shkuar në ekstrem.

“Edi është fondamentalist”, – theksoi ai.

Ish-ministri i drejtësisë, Manjani, mendon se Rma është spekulant, gjithashtu.

“Ai i ka përdorur të huajt si letra higjenike. Amerika dhe BE thonë votoni 5 qershorit, ky thotë kam Myslymin”, – përfundon Ylli Manjani deklartën e tij.

Lajme te ngjashme