Home Aktualitet Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, takim me Metën në Presidencë…

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, takim me Metën në Presidencë…

nga Editor

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim ka nisur kete paradite nje takim me presidentin Ilir Meta.

Takimi po mbahet ne ambientet e Presidences, nderkohe qe nuk ka ende detaje nga qellimi i ketij takimi dhe cfare po bisedohet mes Metes dhe kryediplomates amerikane ne vendin tone.

Kujtojme se takimi vjen nje dite pas takimit te Yuri Kim zhvilloi ne kryeministri me kreun e qeverise, Edi Rama, ne qender te te cilit ishte nisma e opozitës parlamentare e mbështetur nga shumica socialiste për hapjen e listave.

Lajme te ngjashme