Mbyllet në mesnatë kufiri i Kakavijës, shqiptarët presin 12 orë me radhë pa marrë asnjë shpjegim

Read Time:28 Second

Kufiri është mbyllur që dje pas orës 12 të natës, udhëtarët kanë më shumë se 12 orë që presin në radhë duke qenë dhe me familje me vete (fëmijë). Nuk ju japin asnjë shpjegim të gjithë janë rezident në shtetin fqinj Greqi. Me ardhjen e medias filloi të punojë pala shqiptare.

Si justifikim të vetëm pala greke ka dhënë se nuk është aktiv PLF i aplikacionit që duhet të bëjnë të gjithë shtetasit në kohë pandemie. Burime për Faxweb.al thonë se pala shqiptare ka nisur punën, ndërsa pala greke nuk po i pranon.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pas mbylljes së Kadastrës, i vihet kyçi dhe zyrave të ADISA-s, shkak një rast me Covid
Next post Si u përpoq Rama të manipulonte takimin me Yuri Kim…