‘Pakt-vrasësi’/ Bylykbashi: Rama bën marrëveshje për të rrëzuar marrëveshje

Read Time:53 Second

Bashkëkryetari i Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi ka reaguar pas marrëveshjes së Edi Ramës, me atë që ai e ka quajtur si opozitë parlamentare, për të votuar ndryshimet kushtetuese, që do të thotë ndalim i koalicioneve parazgjedhore.

Me një shënim në Facebook, Bylykbashki thotë se Rama është i vetmi politikan që bën marrëveshje, për të rrëzuar një marrëveshje. Sipas Bylykbashit, 5 qershori tani është thjeshtë një datë në kalendar dhe asgjë tjetër.

Reagimi i plotë i Oerd Bylykbashit: Pakt-v.rasësi. Vetëm Edi Rama është i aftë që të bërë një marrëveshje për të prishur një marrëveshje tjetër.

E deklaroi pas 5 qershorit se do ta griste marrëveshjen dhe këtë e bëri fakt sot më 21 korrik me atë karagjozatën që e shiti për marrëveshje.

Sot 5 qershori 2020 është thjesht një datë në kalendar pa asnjë rëndësi. Mos harroni! 21 korriku është katër vjetori i marrëveshjes për Kushtetutën qe u shkel nga Edi Rama menjëherë pas miratimit të saj. Nuk e kapërcen dot veten dhe ta respektojë shprehjen antike romake ‘Pacta sunt servanda’ (Paktet zbatohen).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post ‘Shpërndarje paniku’: Policia përndoqi gazetarët pas tërmetit dhe COVID-19
Next post “BE ndërmori një hap epokal”, DW: “Fondi i Rimëkëmbjes” është një marrëveshje historike dhe një sfidë për Evropën