Marrëveshja me ”opozitën e re”/Alibeaj-Ramës: Pse nuk e shpall veten perandor?

Read Time:34 Second

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka komentuar marrëveshjen e arritur mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare, për kalimin e marrëveshjes së 5 qershorit dhe ndryshimeve kushtetuese. Ai u shpreh se njëra marrëveshje kundërshton tjetrën, ndërsa e quan rrumpallë atë që ndodhi sot.

“Rrumpallë. E vetmja gjë që mund të kuptohet në këtë pikë, duket se njeriu që e ka kapur paranoja e humbjes, duket se zgjidhja që ka zgjedhur është shkatërrimi i kushtetutës, shkatërrimi i 5 qershorit, që ka dhe bekimin e ndërkombëtarëve”.

Nga ana tjetër, Alibeaj thotë se një çmenduri e tillë mund të kalohet me të qeshur. ”Pse nuk vendos të mos ketë fare zgjedhje dhe të shpallë veten perandor”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Maliqi: Ramziu s’ndalet nga marrëzia e etja për pushtet. Të nisë mobilizimi për revolucion
Next post Enkel Demi për SYRI TV: Opozita është 60%, Rama ka luajtur mendsh