Maliqi: Ramziu s’ndalet nga marrëzia e etja për pushtet. Të nisë mobilizimi për revolucion

Read Time:44 Second

Firmosja e marrëveshjes për reformën zgjedhore mes kryeministrit Edi Rama dhe opozitës parlamentare, ka shkaktuar reagimin e ashpër të deputetit të pavarur Lefter Maliqi.

Ramziu per karrige,timon e tepsi eshte gati te djeg moj e shtrenjta Shqiperi.I bej thirrje opozites se bashkuar,socialisteve te zhgenjyer,studenteve,artisteve te mobilizohen per revolucion demokratik ne mbrojtje te demokracise ,Kushtetutes dhe te ardhmes Europiane te vendit.Ramziu sndalet nga marrezia e etja per pushtet duke votuar ndryshimet Kushtetuese per prishje te kualicioneve.Mban peng vendin pa GJ.Kushtetuese per te sunduar me krimin,oligarket,banditet,pushtetin lokal monist,institucionet e kapura dhe drogen.Koha per zgjim,ngritje dhe mposhtje te krimit.Uragani popullor sndalet.Ramziu po ja hap vet gropen vetes.Mbidoza i ka errur syte,babezia dhe lakmia e pushtetit i ka marre trute. Koha nuk pret liri-demokraci si ne 1991.E duam Shqiperine si Europa🇦🇱🇪🇺🇺🇸.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Edi Rama firmos marrëveshjen e 5 qershorit me Opozitën (Jo)parlamentare
Next post Marrëveshja me ”opozitën e re”/Alibeaj-Ramës: Pse nuk e shpall veten perandor?