Doje të ishe “Skënderbe” po dole “Çaplin”/ Maliqi shpërthen ndaj Ramës: Sille shpejt marrëveshjen e 5 qershorit për votim o ditëzi!

Read Time:1 Minute, 25 Second

Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi përmes një reagimi në ‘Facebook’ nuk i ka kursyer ironitë për kryeministrin Edi Rama, ndërsa thekson se ky i fundit ka frikë nga zgjedhjet.

Teksa shtron disa pyetje për Ramën, Maliqi shton se kryeministri e ka shtyrë miratimin e ndryshimeve në reformën zgjedhore në 23 korrik.

MESAZHI I MALIQIT
Kalores i Rilindjes doje te ishe “Skenderbe” por dole “Petkin” dhe “Çaplin”😂.Pse ke frike o Trim?? Ku ke gabuar kaq shume qe ke frike nga zgjedhjet?? Kush po te mban peng?? Ku i ke 1 milion shuplakat?? Pse mban peng Gj.Kushtetuese? Pse mban peng Reformen zgjedhore ? Pse mban peng institucionet e kapura dhe reformen ne Drejtesi?Ty kush po te mban peng? (krimi,oligarket,bandat etj??) Dil nga bunkieri merr fryme thelle…Skandal:Rama nuk heq dore nga mashtrimi,aktrimi,genjeshtrat.Premtimi i Ramziut se me dt 23 Korrik ne Parlament do votohej marreveshja e 5 Qershorit e realizuar ne Rezidencen Amerikane e ka shtyre perseri dhe nuk eshte ne rendin e dites ne Parlament per dt 23 .A e kupton qe mire shqiptaret i ke genjyer,mashtruar,varferuar,cpopulluar etj etj por si i genjen Nderkombetaret,a se kupton qe te doli boja,a se kupton qe po bie ne grope te thelle? Po pse me krim, droge, mashtrim, aktrim, pabesi do qendrosh akoma ne pushtet.Sille shpejt marreveshjen per votim o ditezi, se as timon as tepsi spo mban dot, po te dridhen duart e kembet.Mbahu o burre se sje as i pari as i fundit qe e peson rende.Ike plaku Mere por mos i thello me rende gabimet se spo sheh me nga syte dhe spo mbush nga trute, e ke nga mbingopja👎…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Partia Socialiste do atë që duan qytetarët!
Next post Braimllari: Sondazhet nxjerrin Ramën drejt rrënimit të plotë