Manjani thirrje Ditmir Bushatin: Mos u çudit kur në emër të kryetarit të OSBE…

Read Time:39 Second

Këtë të martë, Komisioni për Politikën e Jashtme nisi diskutimet për kandidaturën e paraqitur nga Ministria e Jashtme për ambasadore në Greqi, Luela Hajdaraga.

Në këtë mbledhje, ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati tha se kandidatura e propozuar nga MEPJ shkel si ligjin, ashtu edhe traditën 100-vjeçare të ambasadorëve shqiptarë në Athinë.

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar deklaratën e Bushatit dhe shprehet se nuk duhet të çuditet ”kur në emër të kryetarit të radhës së OSBE, do propozosh Batonin si Sekretar të Përgjithshëm”.

Postimi i plotë

Po Ditmir, po!

Vazhdo mbro parimet e shtetit për caktimin e ambasadorëve.

Mos u çudit kur në emër të kryetarit të radhës së OSBE, do propozosh Batonin si Sekretar të Përgjithshëm… Meqë spo gjeni një konsensual për ta vënë aty..

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Betimi i gjyqtarëve kushtetues, PS pranon dekretin e Presidentit Meta
Next post Gonxhja, 220 milionë lekë tendera për kompaninë e tij private…