Kompozitori ironizon Ramën: Hiqni maskat, virusi transmetohet pas orës 20:00

Read Time:39 Second

Kompozitori i njohur, Robert Radoja, është pjesë e protestës dhe kundërshton vendimin e qeverisë për ndalimin e muzikës pas orës 20:00. Radoja ka ironizuar vendimin dhe u ka bërë thirrje të gjithëve që të heqin maskat se virusi transmetohet vetëm pas orës 20:00. Më tej kërkoi solidaritet mes artistëve dhe ka thënë se të gjithë duhet të ishin në protestë.

“Mos kini frikë nga unë, hiqni maskën se nuk e transmetojmë. Pas orës 8 të darkës transmetohet. Gjithë ditën kafet janë plot nuk transmetohet. Pas orës 20:00 transmetohet përmes muzikës. Një njeri në një qoshe i bie pianos. Këto janë pa kuptim. Nuk e kuptoj dot. Megjithatë. Artistët janë individualistë. Ishim 20 veta ne këtu dhe 1500 policë. Policët duhet të marrin një buqetë me lule”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kosova, si gur kilometrik i ardhjes në pushtet të opozitës në Tiranë…
Next post Basha me Kryetarin e komunës së Mitrovicës: Këto do të jenë prioritet e mia si Kryeministër për Kosovën