“Shqiptarët nuk vlejnë as 5 dollarë”, Ahmeti: Zaev duhet të kërkojë falje për të lehtësuar komunikimin

Read Time:55 Second

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, i kërkon liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, të kërkojë falje nga shqiptarët për bisedat e publikuara që rrodhën para publikut, në të cilat, siç thotë Ahmeti, Zaev tha se shqiptarët nuk vlejnë as pesë dollarë  dhe se po luftojnë vetëm për para.

Ai nuk mendon se komenti i Zaevit i referohej personalisht atij dhe udhëheqjes së BDI-së.

“Unë do ta falja atë dhe do t’u kërkoja anëtarëve të BDI-së që ta falnin nëse fyerja është për BDI, por nuk është për BDI, por për shqiptarët. Unë mendoj se bashkëpunëtorët e tij e dinë dhe duhet ta mësojnë edhe atë se duhet të kërkojë falje për të lehtësuar komunikimin e mëtejshëm. Ne nuk kemi asnjë lidhje me LSDM-në, e kam thënë disa herë se do të ishte në interesin e partnerit tonë të fitojmë sepse kemi bërë një punë të shkëlqyeshme dhe kemi akoma për të bërë.Le të bëjmë punë, jo t’i lëmë gjërat në gjysmë të rrugës,” tha Ahmeti në një intervistë për  “Euronews Albania”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Përgatitja e Ramës dhe Gjiknurit për të mashtruar ishte e dobët”, Vasili: Ja çfarë i bëmë të qartë kryeministrit
Next post Ministrja e Shëndetësisë duhet të largohet