Ndalimi i hapjes së bareve të natës dhe diskove, artistët, punonjësit e pronarët protestë para kryeministrisë, fillojnë shoqërimet

Read Time:38 Second

Artistë, punonjës dhe pronarëve të bareve, pub-eve dhe diskove të natës janë ngritur në protestë kundër aktit normative të qeverisë para kryeministrisë.

Ata nuk bien dakord me aktin normative që i ndalon të hapen si dhe i gjobit me 3 milionë lekë, ndërkohë as muzika nuk lejohet pas orës 20:00 duke i gjobitur me 1 milionë lekë.

Sipas protestuesve me këtë akt normative po i hiqet buka shumë punonjësve që punojnë natën në këto subjekte. Protesta vijon teksa forcat e Policisë janë të pranishme. Disa prej protestuesve kanë maska ndërsa disa të tjerë jo teksa nuk respektojnë distancimin social.

Pikërisht Ministria e Shëndetësië ndërmoi këtë veprim pasi evidentoi se gjatë natës këto lokale dhe disko ishin kthyer në vendgrumbullime në ambiente të mbyllura.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mbyllja e ”jetës së natës”, pronarët e lokaleve: Do falimentojmë, 30 anulime për gjysmë ore
Next post Jetë nate? Brikeni ta kthejë mëngjezore, Redi të bëjë koktejl paçesh