Home Aktualitet Revoltohen këngëtarët/ Dalin në protestë para Kryeministrisë

Revoltohen këngëtarët/ Dalin në protestë para Kryeministrisë

nga Editor

Vendimi i qeverise per mbylljen e diskove, klubeve te nates dhe per ndalimin e muzikes pas ores 20.00 ka sjelle reagimin e menjehershem te artisteve.

Pikerisht sot, ne te njejtin orar, ata kane paralajmeruar nje proteste para Kryeministrise, nen moton “Muzika nuk vret”.

Kengetaret kane ftuar ne tubim edhe punonjesit e ketyre bizneseve qe punen me te madhe e kane gjate sezonit veror e qe tashme marrin goditjen e rradhes per shkak te pandemise se koronavirusit.

Artistët kanë reaguar edhe në rrjetet e tyre sociale, duke e quajtur absurd urdhrin per ndalimin e muzikes, pasi ajo nuk ka lidhje me semundjen.

Lajme te ngjashme