Qeveria Shqiptare braktisë studentët në Riad

Read Time:45 Second

Prej tri muajsh, mbi 80 shtetas shqiptarë të bllokuar në Arabinë Saudite

Nga Nova Media

Të paktën 80 shtetas shqiptarë, midis tyre 30 studentë, janë bllokuar prej tre muajsh në Riad të Arabisë Saudite.

“Dëshirojmë të kthehemi në vendin tonë, por shteti shqiptarë nga ka braktisur”, – shkruan Kreshnik Ibrahimaj, studentë.

Sipas tij, Ambasada Shqiptare në Riad i ka braktisur, pavarësisht kërkesës për ndihmë.

“Unë dhe disa studentë kemi kontaktuar me ambasadën, por ata kanë refuzuar, sepse, sipas tyre, avioni nuk mund të bëj asnjë udhëtim nëse nuk bëhemi mbi 120 veta”, – thotë Ibrahimaj, ndërsa shton se edhe kryeministri Rama e ka përbuzur kërkesën tonë.

“Ne iu drejtuam edhe kryeministrit me një letër në numrin e tij, por deri tani nuk kemi marrë qoftë edhe një përgjigje nga ana e tij”, – thekson studenti.

“Për Vilma Nushin avionët punojnë, ndërsa për ne nuk ekziston fare shteti”, – shkruan Ibrahimaj për “Nova Media”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Çmenduri tjetër kriminale në Vlorë!
Next post Nis mbledhja e Këshillit Politik për listat dhe koalicionet