Kemi hyrë në 10-ditshin final

Read Time:43 Second

Ky do të jetë 10 ditshi final që do mbahet mend gjatë në historinë politike shqiptare. Sikur mbahet mend dhjetor 1990, mars 1992, mars 1997, shtator 1998, prill 2008. Kushdo që njeh historinë e pluralizmit e di mjaft mirë se çfarë shënojnë në memorien e Kombit këto data.

Ndaj edhe ky fundkorriku 2020 do të mbetet në histori. Por mund të mbetesh për mirë apo për keq, kjo është çështja!

Edi Rama si autori gjithë kësaj rrëmuje dhe krize politike do të mbahet mend si Njeriu që shkatërroi bazamentin kushtetues të shtetit apo si njeriu që qeverisi keq dhe iku si ikën të tjerët.

Ndaj deri me 30 korrik kur mbyllet ky sesion parlamentar duhet të shikojmë më vëmendje, nëse fundkorrikut 2020 do të futet në listën e datave të zeza të Kombit tonë apo do ti thirret arësyes për të shkuar në normalitet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tre ditë diskutime dhe BE ende pa marrëveshje për planin e rimëkëmbjes
Next post Presidenti Meta publikon festën e tifozëve të Tiranës: Ndriçuat kryeqytetin!