Mblidhet Këshilli Politik për ndryshimet kushtetuese. Në tryezë edhe Rama, priten debate të forta

Read Time:40 Second

Sot në orën 11:00 mblidhet Këshilli Politik për të diskutuar ndryshimet kushtetuese të propozuara nga opozita në Kuvend dhe të mbështetura nga kryeministri Edi Rama.

Hapja e listave dhe heqja e koalicioneve parazgjedhore do të jenë ato se çfarë do diskutohen.

Përveç Damian Gjiknurit, në tryezë do të jetë edhe i “madhi” i mazhorancës Edi Rama. Ndërsa kreu i PD Lulzim Basha do jetë në Kosovë dhe në vend të tij mësohet se do të jetë sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, ndërsa nga opozita parlamentare vjen kreu i grupit Demokrat Myslim Murrizi.

Rama ftoi dhe presidentin Ilir Meta t’i bashkohej tryezës por presidenti nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen.

Përveç presidentit, kryeministri i drejtoi ftesë dhe kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi, e cila ka qenë disi e tërhequr nga zhvillimet e zgjedhores.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Në gjendje të rëndë nga Covidi/ Mikja e Ramës niset me avion për në Zvicër
Next post Edhe kjo na duhej nga kryeministri: Të na mbyllë edhe Europa brenda si Rama në mars-prill!