Foto: Frode Hansen

Babai ka statusin e të akuzuarit nga policia

Read Time:54 Second

Nga Nova Media

Policia Norvegjeze po përpiqet të hedh dritë mbi shkaqet që sollën vdekjen e dy fëmijëve të mitur dhe lënduan rëndë nënën e tyre.

Sipas një raporti paraprak, i dyshuari kryesor për këtë ngjarje tragjike është babai i tyre.

“Ai ka statusin e të akuzuarit dhe aktualisht po merret në pyetje”, – deklaroi avokatja e policisë, Sonika Sharma Sundheim, gjatë një konference shtypi që u organizua mbërmjen e sotme.

“Ai thjeshtë është i dyshuar”, – nëivizoi ajo.

“Babai i dy viktimave mbërriti vetë në vendngjarje dhe policia u kujdes për të”, – tha Sundheim.

Sipas policisë, dëshimtarja e vetme, nëna e tyre u lëndua shumë nga kjo tragjedi dhe është pothuajse e pamundur të merret në pyetje.

“Ajo ka nevojë për përkujdesje shëndetësore”, – nënvizoi Sundheim, ndërsa shtoi se për shkak se hetimet do të vazhdojnë, identiteti i viktimave dhe nënës nuk do të bëhen të ditur për publikun.

Dy fëmijë u gjetën të vdekur në Lørenskog (Oslo), sot në mëngjes.

Pavarësisht përpjekjeve të grupit të emergjencës për t’i sjellë në jetë, fatkeqësisht u konstatua vdekja e tyre në vendngjarje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Përparim Spahiu: Shqiptarët po përjetojnë ditët më të zeza ekonomike
Next post DRITAN KABA: PYETJE PËR OGERTËN QË BËN FILMA ME DOKTORA!