Rama nga Zvërneci: “Po humbasim pushtetin!”

Read Time:43 Second

Nga Nova Media

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një takimin të zhvilluar sot me banorët e Zvërnecit (Vlorë), ka kërcënuar këta të fundit, se nëse humbasin zgjedhjet ata do të jenë shërbërtorët e Bashës dhe Kryemadhit vitin e ardhshëm.

“Nëse jeni të velur nga pushteti, vitin e ardhshëm do katandisen në shërbëtorët të Lulit dhe Monikës”, – tha Rama.

Burime konfidenciale nga brenda takimit pohuan se kryeministri ishte mjaft i shqetësuar.

“Rama shfaqet hapur panikun e humbjes së pushtetit. Ai bërtiste si i çmendur, sepse disa drejtues lokoal të Partisë Socialiste (PS) akuzonte qeverinë për mos mbajtjen e primtimeve”, – tha një pjesëmarrës për “Nova Media”, i cili preferoj të ngelet anonim.

“Nuk është faji unë, që prej afro tetë vitesh, kemi vetë premtuar, por nuk kemi realizuar asnjë”, – vazhdoi ai.

Sipas tij, këto kanë qenë pikat e debatit që Rama humbi kontrollin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Presidenti Meta kujton Ditën Ndërkombëtare të Nelson Mandelës: Frymëzoi mbarë botën me përkushtimin e tij për paqen
Next post Një show që fsheh mjerimin