Thaçi niset nga Rinasi drejt Kosovës: Nesër në 20:00 do flas për 4 ditët në Hagë

Read Time:53 Second

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbërritinë aeroportin e Rinasit në Tiranë, pas 4 ditësh intervisitimi në Hagë nga Gjykata Speciale.

Thaçi shkruan se në mbrëmje do të mbërrijë në Kosovë dhe në orën 20:00 do të flasë për 4 ditët e kaluara në Hagë.

Postimi i Thaçit në Facebook

”Sapo kam zbritur në Tiranë, nga kthimi prej Hagës dhe në mbrëmje do të arrij në Kosovë. Nesër në orën 20:00 do të flas për katër ditët e kaluara në Hagë. Ju uroj një fundjavë të bukur. Ju siguroj se askush nuk mund ta rishkruajë historinë tonë! HTH”

Prej 4 ditësh, Thaçi u intervistua në Hage nga Gjykata Speciale.

Thaçi nuk dha deklaratë për medait, teksa mësohet se presidenti do të udhëtojë drejt Kosovës.

Ditën e djeshme (16 korrik), pas mbarimit të intervistimit, presidenti tha se për katër ditë ka dhënë dëshmitë e tij lidhur me aktivitetet që ka bërë gjatë periudhës së luftës.

Ai deklaroi para mediave, se nëse Gjykata vendos në mënyrë profesionale, do të vërtetohet që nuk ka kryer krime lufte.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Po të jetë i interesuar SPAK të më kontaktojë”, mjeku radiolog zbulon prapaskenat: Ogi, mos i mbaj të sëmurët me Covid…
Next post Aleanca për Dhurimin e Gjakut/ Meta shpreh mirënjohje për z.Musa Zenelaj: Përulem me nderim para kujtimit të paharruar