Ku u gabua? Flet ish drejtor i ISHP: Shërbimi parësor nuk u përfshi. Urgjenca Kombëtare nuk e përballon dot fluksin

Read Time:39 Second

Për Besnik Jaka ish drejtor i ISHP, shërbimi parësor shëndetësor nuk është përfshirë në luftën ndaj pandemisë së Covid-19.

I ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në TV Ora, ai tha nuk është përfshirë mjeku i familjes, po i është lënë pesha urgjencës kombëtare, që sipas Jakaj, nuk e përballon dot fluksin.

Jakaj: Në gjykimin tim, por edhe sipas të gjithave standardeve shëndetësore ndërkombëtare, është bërë një gabimin në menaxhimin shëndetësor. Nuk është involvuar shërbimi parësor në luftë me pandeminë. Nuk ka asnjë vend në botë që portën e parë nuk ka mjekun e familjes. është menaxhuar nga urgjenca kombëtare dhe e ka të pamundur urgjenca që të përballojë fluksin e telefonatave, sipas vetë të deklaratave të zotit Brataj, pasi ka pasur 12 mijë telefona në ditë./Oranews.tv

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Deklarata e fortë e Gjokutaj: E vërteta po mbahet e fshehtë…
Next post Vdes kasapi legjendar i ‘Italisë së Vogël’/ Moe Albanese ishte prekur nga koronavirusi