Negociatat/ Vasili: Holanda thotë ‘Jo’, Shqipëria s’ka përmbushur asnjë kusht

Read Time:49 Second

Bundestagu gjerman votoi rezolutën për Shqipërinë ku i thuhet “po”, hapjes se negociatave por pasi të plotësohen 9 kushte, Holanda ka një përgjigje negative dhe nuk ka kushte shtesë.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i referohet lajmit ne media dhe thotë se ‘po’ Maqedonia e merr edhe pse ishte vite më parë shumë prapa Shqipërisë.

Postimi i plote i Petrit Vasilit: 

Holanda thote Jo,por te pakten s’po na shton kushtet!(VIDEO).

Holanda thote qarte se :

-Shqiperia s’ka permbushur asnje kusht

-Shqiperia perkundrazi ka bere hapa pas

– Kushtet e 2018 mbeten teresisht te parealizuara

– S’ka nevoje as qe te mblidhet fare parlamenti holandez per nje vendim per negociatat me Shqiperine,se vlen akoma qendrimi i vitit 2018 ku Holanda shprehej negativisht hapjen e negociatave.

– Maqedonise i hapen negociatat megjithese ishte vite me pare ishte shume prapa Shqiperise

Kjo kronike eshte pergaditur nga gazetari i mirenjohur i ceshtjeve te BE Vladimir Lame.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Negociatat, PD: Edi Rama gënjen shqiptarët
Next post Otto Skorzeny: “Pse nuk e morëm Moskën?”