“Lajm i fundit”/ Kërkesa e veçantë nga SHBA: Duam Edi Ramën president

Read Time:36 Second

Përballimi i betejës me koronavirusin nga kryeministri Edi Rama ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore. Shumë liderë e marrin në telefon dhe e pyesin sesi ja bën që po mban një popull brenda në shtëpi dhe nuk u jep asnjë kokërr leku? Kryeministri ende nuk ua tregon sekretin, por u thotë të konsultohen privatisht me Arben Ametaj.

Sondazhet e fundit në median e SHBA thonë se shumica e amerikanëve do të donte të kishte Edi Ramën president. Kjo ide duket se është përkrahur dhe nga një pjesë e politikës në SHBA, pasi kujtojnë me nostaligji kohën kur Edi Rama ishte i vetmi lider botëror që doli në CNN dhe shau me libër shtëpie presidentin e SHBA-së, Doland Trump.

Rubrikë humor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Covid-19 po godet më fort, qeverisjet “e këqija”
Next post Mjeku: Shqipërinë e fali pandemia, por po e merr në qafë paniku