U infektua me koronavirus, zyrtari i FSHF zbulon të vërtetën: Spitali Infektiv ishte një tmerr

Read Time:46 Second

Në një intervistë për Abc News, ish-futbollisti Florian Riza, njëherësh zyrtar i FSHF foli për situatën e tij shëndetësore, pasi u infektua me Covid-19.

Riza tha se në 10 mars kishte shenjat e para. Ndërkohë, ai denoncon kushtet në spitalin Infektiv, që sipas tij ishin të tmerrshme. Por pa shkuar ende në spital, ish-futbollisti flet edhe për papërgjegjshmërinë e urgjencës, që nuk u përgjigjet mejëherë të sëmurëve.

Ishte një tmerr i vërtetë, aty mungonin kushtet e higjenës, mungonte sapuni, veshjet e pacientëve, të ushqimit, vuajtja më e madhe ishte në spital për shkak të këtyre kushteve sesa nga sëmundja që unë e kisha kaluar pjesën më të madhe në shtëpi. Të kesh njerëz të uritur në spital dhe pse në një gjendje të sëmurë. Nuk e di se si certifikohen këto pavione që për mua dhe pse jemi në 2020 i bie të jetë i 1920”, shprehet Riza mes të tjerash.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Nuk e pranuat asnjëherë, e kaluam pikun në shkurt”, mjeku thirrje Komitetit Teknik: Nëse Shqipërinë e fali pandemia, po e merr në qafë…
Next post Mustafa Nano: Rama vazhdon të jetë protagonist steril, kur të mbarojë ‘lufta’ duhet të largohet!