Koronavirusi/ Italia drejt zgjatjes së masave izoluese edhe për të paktën dy javë

Read Time:18 Second

Itali po shkon drejt një zgjatje 14 ditore të masave aktuale shtrënguese dhe izoluese të parashikuara Dekreti Kryeministror, që skadon më 13 prill.

Sipas “TGCOM”, masat izoluese do të zgjaten të paktën deri më 2 maj.

Ndërkohë po diskutohet edhe mundësia e hapjes së disa bizneseve të vogla, pas Pashkëve, të lidhur me zinxhirin e furnizimit agroushqimor dhe shëndetësor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Koronavirusi/ Injoron sulmet e kryeministrit, Basha: Ndihmo vëllezërit tanë në Luginën e Preshevës me mjekë!
Next post Ekspertët e shëndetit në Kanada me shifra të frikshme: Ja sa viktima mund të kemi deri në fund. Vendi po përballet tani edhe me…